Співробітники кафедри АЕС і ІТФ нагороджені премією Кабінету Міністрів України за найкращу інноваційну розробку року

Премія Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій  присуджена завідувачу кафедри АЕС і ІТФ, проф. Письменному Є.М. та ст. наук. співр. кафедри АЕС і ІТФ Тереху О.М. за роботу «Розроблення технології та обладнання для неповного поперечного оребрення плоскоовальних труб способом контактного зварювання та створення на їх основі широкої номенклатури енергозберігаючих теплообмінних пристроїв».

plov-tubes

Плоскоовальна труба з неповним оребренням

На основі фундаментальних досліджень теплообміну та аеродинаміки розвинутих поверхонь теплообміну науковцями теплоенергетичного факультету НТУУ «КПІ» були розроблені нові високоефективні поверхні теплообміну – плоскоовальні труби з неповним оребренням, що не мають аналогів у світі і відрізняються технологічністю, високою інтенсивністю конвективного теплообміну; практично ідеальним термічним контактом між ребрами та несучою трубою та низьким аеродинамічним опором. Спільно з ДКТБ Інституту електрозварювання ім. Є.Патона НАН України розроблено технологію виготовлення таких труб методом контактного зварювання, що не потребує складного обладнання, спеціальних витратних матеріалів та значних витрат енергії.

line-big

Автоматична лінія для виробництва плоскоовальних труб з неповним оребренням

Авторами спільно з НВФ “Ганза” розроблений типоряд теплоутилізаторів відхідних газів котлів, що відрізняються високою компактністю, малою металоємністю та низькими експлуатаційними витратами. Малі габарити та низький аеродинамічний опір дозволяють встановлювати утилізатори за різними типами котлоагрегатів в типових котельнях України та країн СНД.

utilizator

Економайзер-утилізатор, встановлений за котлом ТВГ-8 в районній котельні «Щусєва-Котовського» ПАТ «Київенерго»

Встановлення утилізатора за котлом призводить до підвищення ККД котельної установки на 4,5-9 % і відповідного скорочення витрат природного газу.

На даний час плоскоовальні труби з неповним оребренням впроваджені в конструкціях виносних економайзерів за котлами  ПТВМ-30М в містах Запоріжжя та Вишневе, ТВГ-8 та ДКВР-10 ПАТ “Київенерго”, КВГ-6,5 м. Ватутіно, м. Канів, КОЛВІ-3000 с. Буча, КВ-2/95 ВП «Кримтеплокомуненерго», за газопоршневою електро-установкою FG WILSON PG 1259B  м. Гостомель та інш.

Строк окупності виконаних пілотних проектів не перевищує одного опалювального сезону.

  • Facebook
  • Telegram