Запрошуємо всіх бажаючих до вступу на нашу кафедру на спеціальності

• 142 Енергетичне машинобудування, освітня програма “Інженерія і комп`ютерні технології теплоенергетичних систем”

• 143 Атомна енергетика, освітня програма “Атомні електричні станції”

• 143 Атомна енергетика, освітня програма другого рівня (магістр) “Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів”


142 Енергетичне машинобудування
освітня програма «Інженерія і комп`ютерні технології теплоенергетичних систем»
► Актуальність спеціальності

Сучасний котел на біопаливі

За напрямком 142 “Енергетичне машинобудування” кафедра АЕ готує фахівців галузі атомної та теплової енергетики стосовно ефективного та екологічно використання паливних ресурсів в енергетиці, промисловості, комунально-побутовому та аграрному секторах економіки.

Даний напрям підготовки має особливу актуальність у зв’язку із збільшенням використання альтернативних джерел енергії – палив біологічного походження, промислових та побутових відходів, вторинних ресурсів та ін.

► Здобуття знань та умінь під час навчання

Підготовка фахівців  сфокусована на детальному вивченні процесів моделювання та дослідження процесів тепломасопереносу, розробку теплообмінних пристроїв. Студенти опановують знання з фізико-математичних, комп’ютерних та інженерних дисциплін. Вивчають програмні продукти : AutoCAD, Inventor, ANSYS, ESATAN, SolidWorks та Python.

Випускники працюють на інженерних та керівних посадах в енергетичних компаніях, ТЕС, проектних та наукових організаціях, відомих фірмах-виробниках енергетичного обладнання: Vaillant, Viessmann, Buderus та ін. Діяльність фахівців пов’язана з впровадженням енергоефективних технологій

Теплофізичне моделювання теплообмінника
в середовищі ANSYS

Розробка сучасного теплообмінного обладнання промислових печей

Студенти оволодівають знаннями та навичками проектування, експлуатації, виготовлення, монтажу, налагодження та ремонту найрізноманітнішого енергетичного обладнання: енергетичних, промислових і побутових котлів, промислових печей, парових та газових турбін, парогенераторів, теплових насосів та ін.

Під час навчання особлива увага приділяється засобам комп’ютерного 2D і 3D проектування, за допомогою сучасних комп’ютерних програм: Autocad, Компас, Mathcad, Solidworks, ANSYS Fluent, 3D Max та ін.

Піч термообробки машинобудівного підприємства

Розробка систем охолодження на теплових трубах  для космічної та електронної техніки

Створення та дослідження нових високоефективних поверхонь теплообміну для енергетичного обладнання

Установка для дослідження теплообмінників-утилізаторів на базі термосифонів для систем вентиляції


143 Атомна енергетика
освітня програма «Атомні електричні станції»
► Актуальність спеціальності

Ефективно розвинені країни розуміють, що базова енергетична галузь й надалі буде формуватися на ядерних енергоблоках. Чому? Тому що це надійні, низьковуглецеві та економічно обґрунтовані джерела постачання електричної енергії. Попит на кваліфіковані кадри у ядерній галузі буде завжди високим, адже статистичні дані з використання корисних копалин ніколи не були оптимістичними, а використання альтернативних джерел енергії обмежене величиною щільності потоку та головне змінною характеристикою цих джерел.

► Здобуття знань та умінь під час навчання

Студенти спеціальності вивчають базові дисципліни, без яких не можливо бути сучасним та ефективним інженером: вища математика, програмування, математичне моделювання, комп’ютерне проектування, теоретична механіка, опір матеріалів, фізика, математична фізика, ядерна фізика, технічна термодинаміка, гідрогазодинаміка та тепломасообмін.

Фахівці спеціальності орієнтовані на найбільш важливі і перспективні розділи зайнятості у атомної енергетичної галузі – експлуатацію та її аналітичну підтримку. Їх навчають основам роботи ядерної енергетичної установки, розумінню нейтронно-фізичних, теплофізичних та теплогідравлічних процесів в устаткуванні АЕС, аналізу аварійних режимів, вирішувати проблеми надійності та безпеки об’єктів атомної енергетики.

CFD моделювання

Симулятор РУ ВВЕР-1000 В-320


143 Атомна енергетика
освітня програма другого (магістерського) рівня «Фізичний захист та облік і контроль ядерних матеріалів»

► Актуальність спеціальності

Навчання за освітньо-професійною програмою другого (магістерського) рівня вищої освіти спрямоване на забезпечення галузі висококваліфікованими кадрами у сфері фізичної ядерної безпеки. Основний напрямок – це забезпечення захищеності ядерних установок, ядерних матеріалів, джерел іонізуючого випромінювання та інших радіоактивних матеріалів.

Але фізичний захист – це не лише напрямок галузі Атомна енергетика, це охоронні системи, системи телевізійного спостереження та контролю доступу, структуровані кабельні мережі і слабкострумові системи.

Попит на кваліфіковані кадри у сфері фізичного захисту буде завжди високим, адже проблеми забезпечення охорони приватних та комерційних об’єктів та об’єктів критичної інфраструктури завжди будуть актуальними.

► Здобуття знань та умінь під час навчання

Студенти спеціальності вивчають базові та спеціалізовані дисципліни без яких не можливо бути сучасним та ефективним інженером. В циклі професійної підготовки вивчаються наступні дисципліни:

  • Основи фізичної ядерної безпеки,
  • Міжнародне та національне законодавство у сфері обліку і контролю ядерних матеріалів та фізичного захисту,
  • Проектування та оцінка систем фізичного захисту,
  • Системи поводження з радіоактивними відходами,
  • Технології та обладнання фізичного захисту,
  • Інформаційна та комп’ютерна безпека,
  • Управління надзвичайними та кризовими ситуаціями,
  • Управління фізичною ядерною безпекою на національному та об’єктовому рівнях
  • та ін.

Фахівці спеціальності навчаються за програмою, розробленою за рекомендаціями МАГАТЕ, та орієнтовані на забезпечення ядерної захищеності за використанням найсучасніших та перспективних технологій. Їх навчають основам фізичної ядерної безпеки, принципам проектування систем фізичного захисту та охоронних систем, структурованих кабельних мереж, слабкострумових систем, основам неруйнівного аналізу ядерних матеріалів а також обліку та контролю ядерних матеріалів.

Лабораторія з систем фізичного захисту

Стенд телевізійного спостереження