Сахно Олександр Володимирович
Освіта:
- Вища (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського», теплоенергетичний факультет за спеціальністю «Атомна енергетика». Кваліфікація – інженер-фізик-теплоенергетик, 1999 р.).
- Ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю «Теплові та ядерні енергоустановки» (Інститут ядерних досліджень Національної академії наук України, 2008 р.).
Основні етапи професійної діяльності:
- Інститут ядерних досліджень НАН України:
з травня 1999 р. – аспірант; з квітня 2001 р. – інженер I категорії; з травня 2002 р. – провідний інженер; з травня 2005 р. – молодший науковий співробітник.
- ТОВ «Інститут підтримки експлуатації АЕС»:
з липня 2009 р. – старший науковий співробітник відділу продовження строку експлуатації АЕС.
- ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки»:
з квітня 2014 р. – старший науковий співробітник; з листопада 2014 р. – начальник лабораторії аналізу кваліфікації та продовження терміну експлуатації обладнання АЕС відділу аналізу експлуатаційної безпеки АЕС; з липня 2015 р. – начальник лабораторії аналізу кваліфікації обладнання АЕС відділу сейсмостійкості ядерних установок та кваліфікації обладнання; з липня 2019 р. – начальник лабораторії аналізу кваліфікації обладнання відділу кваліфікації обладнання та сейсмостійкості; з липня 2022 р. – заступник начальника відділу кваліфікації обладнання та сейсмостійкості.
Ключові професійні навички:
- Понад 23 роки досвіду реалізації ядерно-енергетичних програм в Україні, пов’язаних з проектуванням, будівництвом, ліцензуванням, експлуатацією та продовженням терміну експлуатації ядерних установок.
- Професійні знання міжнародної та української нормативно-правової бази, керівництв з безпеки МАГАТЕ, регламентів і правил стосовно конструкцій, систем і елементів АЕС, важливих для безпеки (проектування/будівництво, функції безпеки, експлуатація, оцінка технічного стану, кваліфікація та сейсмічна стійкість обладнання АЕС).
- Практичний досвід проектування, будівництва, обґрунтування безпеки та експлуатації нових радіаційних установок (крім АЕС).
- Навички практичного виконання оцінки технічного стану, кваліфікації на сейсмічні впливи та «жорсткі умови» аварій (включно з важкими), аналізу пошкоджуваності від сейсмічних впливів конструкцій, систем і компонентів, важливих для безпеки АЕС.
- Великий досвід проведення державних експертиз ядерної та радіаційної безпеки документації експлуатуючої організації (кваліфікація обладнання та сейсмостійкість, імовірнісний аналіз безпеки від сейсмічних впливів, періодична переоцінка безпеки, оцінка безпеки щодо зовнішніх впливів, технічні рішення та специфікації обладнання тощо).
Наукова діяльність:
- Участь у низці міжнародних науково-технічних проектів, пов’язаних із аспектами міцності, сейсмостійкості та кваліфікації будівель, споруд, трубопроводів і обладнання ядерних установок.
- Участь у науково-технічному аналізі матеріалів з обґрунтувань безпеки ядерних установок зарубіжних країн у складі групи міжнародних експертів.
- Участь в перегляді норм і правил в атомній енергетиці, зокрема таких нормативно-правових актів як «Вимоги до періодичної переоцінки безпеки енергоблоків атомних станцій», «Правила улаштування та безпечної експлуатації локалізуючих систем безпеки», «Вимоги до сейсмостійкого проектування та оцінки сейсмічної безпеки» та розробці нових нормативно-правових актів, направлених на регулювання діяльності з оцінки безпеки щодо зовнішніх впливів природнього характеру та кваліфікації обладнання АЕС на «жорсткі» умови внаслідок аварій (включно з важкими).
- Автор чи співавтор більше 25 наукових публікацій за напрямом своєї науково-практичної діяльності в національних та зарубіжних спеціалізованих виданнях, учасник і доповідач низки міжнародних науково-технічних конференцій та семінарів.
Педагогічна діяльність:
- Старший викрадач кафедри атомної енергетики Інституту атомної та теплової енергетики Національного технічного університету України «КПІ ім. Сікорського», з 2009 року.
- Розробка і викладання учбового курсу для студентів денної та заочної форми навчання «Ядерно-фізичні методи діагностики реакторів атомних електричних станцій».
- Проведення лабораторних і практичних занять для магістрів денної форми навчання з учбового курсу «Аварійні процеси».
- Розробка і викладання учбового курсу для магістрів денної форми навчання «Кваліфікація обладнання АЕС».
- Наукове керівництво бакалаврськими та магістерськими роботами студентів денної форми навчання.
Має почесні відзнаки Державної інспекції ядерного регулювання України, Національної академії наук України, Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» та Національного технічного університету України «КПІ ім. Сікорського».