Новини

Навчальна програма від «Westinghouse» для профільних вишів України

13-17 листопада 2023 року фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) на базі навчально-наукового центру підтримки ядерної захищеності провели навчання у рамках програми від «Westinghouse Electric Company», присвяченого розвитку інноваційних ядерних технологій  для здобувачів та викладачів кафедри атомної енергетики НН ІАТЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Як зазначив головний виконавчий директор «Westinghouse Electric Company» Патрік Фрагман, курс мав на меті розвивати майбутніх експертів у сфері енергетики, надати доступ до бази знань з ядерної енергетики та поглибити розуміння інноваційних підходів і новітніх технологій «Westinghouse». Усі ці знання в подальшому можна буде використати для розбудови ядерного сектору України.

«Допитливість, креативність, критичне мислення для технічних лідерів – ось, чого ми прагнемо досягти в своїй програмі. У подальшому це сприятиме розвитку ядерної галузі України. Я певен, що разом ми не лише станемо творцями нової сторінки в історії  розвитку української та європейської енергетики, а й сприятимемо розвитку навичок,  які допоможуть атомній галузі України розвиватися далі», – підкреслив пан Патрік Фрагман.

Навчальна програма містила два модулі: «Основні віхи інтеграції філософії безпеки «Westinghouse» в ядерну галузь України» та «Новітні технології та інноваційні підходи «Westinghouse» до проєктування ядерних реакторів». У межах цих модулів здобувачі ознайомилися із проєктами компанії: AP1000 PWR, AP300 SMR, eVinci, Westinghouse Lead-Cooled Fast Reactor та їх особливостями, дізналися про диверсифікацію ядерного палива та її роль у зміцненні енергетичної незалежності України тощо.

В рамка курсу були проведені дискусії, обговорення та іспити для перевірки закріплення знань. Усі здобувачі отримали сертифікати про проходження навчання, а найголовніше – базу для розвитку та професійного зростання.

Дізнатися більше про діяльність ДНТЦ ЯРБ:

https://sstc.ua/

Детальніше про Westinghouse:

https://www.westinghousenuclear.com/ukraine/

Posted in Загальні новини | Leave a comment

Акредитація освітніх програм КПІ

16 травня 2023 року відбулося чергове засідання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). За результатами засідання ухвалено рішення про акредитацію 14 освітніх програм (ОП) нашого університету.

Серед них ОП нашої кафедри:

🔹 ОП бакалавра «Атомні електричні станції» (спеціальність 143 Атомна енергетика);
🔹 ОП бакалавра «Інженерія і комп’ютерні технології теплоенергетичних систем» (спеціальність 142 Енергетичне машинобудування).

Вітаємо всіх учасників освітнього процесу з успішною акредитацією цих ОП! Адміністрація університету дякує за плідну й віддану роботу в надскладних умовах.

Posted in Загальні новини, Науково-освітні новини | Leave a comment

Студенти КПІ пройшли практику на РАЕС

Четвертокурсники КПІ впродовж місяця проходили переддипломну практику в реакторних цехах, турбінному цеху, відділі ядерної безпеки РАЕС.

Також студенти отримали докладну інформацію про заробітну плату, соціальні пільги й гарантії для фахівців галузі.

Частина КПІшників уклала тристоронні договори «ЗВО — РАЕС — Студент», що гарантують працевлаштування за спеціальністю на Рівненській АЕС.

Нині за програмою дуальної освіти на РАЕС успішно працюють десять працівників.

📋️ Більше — за посиланням.

Posted in Загальні новини, Науково-освітні новини | Leave a comment

Енергоатом та Holtec International домовилися про будівництво в Україні до 20-ти атомних енергоблоків з реакторами SMR-160

21 квітня 2023 року президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін і президент та виконавчий директор американської компанії Holtec International Доктор Кріс Сінгх уклали угоду про співробітництво у розгортанні малих модульних реакторів (ММР). Петро Котін підписав договір в Києві, а Кріс Сінгх – у Камдені, штат Нью-Джерсі, США. На церемонії також були присутні Міністр енергетики України Герман Галущенко та віцепрезидент Holtec International з питань діяльності в Україні Ріаз Аван.

Очільник енергетичного відомства зазначив, що «спорудження в Україні ММР не тільки сприятиме зміцненню енергетичної безпеки держави, але й дасть можливість замінити зруйновані російськими атаками теплоенергетичні потужності й досягнути цілей декарбонізації. Україна має значний кадровий потенціал для розвитку провідних атомних технологій і докладатиме максимум зусиль, зокрема у співпраці і з американськими партнерами, для витіснення зі світового ринку російської атомної галузі. ММР – потужна технологія, яка також дозволить нам децентралізувати генерацію», – сказав Герман Галущенко.

Угода передбачає будівництво до 20-ти реакторів SMR-160, з реалізацією першого пілотного проєкту і виходу на мінімальну регульовану потужність реактора та підключення до мережі до березня 2029 року. Впровадження малих модульних реакторів допоможе й у заміщенні зруйнованих внаслідок російської агресії теплоенергетичних потужностей.

Як зазначив президент Енергоатома, «угода із Holtec International ґрунтується на 20-річному досвіді успішної співпраці між компаніями. Вона дасть впровадити перспективні, безпечні, чисті, надійні й ефективні технології малих модульних реакторів та зробити Україну провідною країною світу в галузі чистої енергетики».

Документ також передбачає поглиблення співпраці між компаніями, спрямоване на зміцнення енергетичної безпеки України. Крім того, угода сприятиме загальній декарбонізації української енергетики, посиленню енергетичної незалежності України та започаткує високотехнологічне виробництво на наших теренах деталей для ММР.

Зазначені проєкти потребують потужних інвестицій у вітчизняну енергетику загалом й атомну зокрема. Задля їх реалізації та кращої координації дій буде створений Спільний проєктний офіс, в якому працюватимуть не лише представники НАЕК «Енергоатом» та Holtec International, а й Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ та Міненерго України і всесвітньо відомих компаній Mitsubishi, Hyundai та інших.

«Holtec International має особливу честь та привілей підписати Угоду про співпрацю з Енергоатомом щодо розгортання наших удосконалених ядерних реакторів SMR-160 в Україні. Ми вдячні шановному міністру енергетики Галущенку та шановному президенту Енергоатома, які представляють уряд України, за те, що вони відновили довіру вашої держави до нашої компанії, обравши наші надзвичайно безпечні реактори SMR-160 і Holtec International як партнера для задоволення потреб країни в чистій енергії.

Ми будемо стояти пліч-о-пліч з вами, щоб побудувати та ввести в експлуатацію 20 реакторів SMR-160 в рекордно стислі терміни. Ми прагнемо допомогти українському народу відновити свою енергетичну інфраструктуру, коли російських агресорів виженуть із країни», – сказав на церемонії підписання Доктор Кріс Сінгх.

Нагадаємо, американська компанія Holtec International, багаторічний партнер Енергоатома, виступала підрядником будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, яке в квітні 2022 року було введене в експлуатацію.

Для довідки: SMR-160 – це легководний реактор під тиском потужністю 160 МВт, який використовує як паливо низькозбагачений уран і має гнучкість для виробництва технологічного тепла для промислового застосування й виробництва водню.

Posted in Загальні новини | Leave a comment

Освітній процес в осінньому семестрі 2022/2023 навчального року

Освітній процес в осінньому семестрі 2022/2023 навчального року в КПІ ім. Ігоря Сікорського розпочнеться в дистанційному режимі / дистанційному режимі з проведенням окремих занять в очному режимі для здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання.

За рішенням вчених рад факультетів / НН інститутів (мають бути ухвалені до 16.08.2022!) дозволяється проведення окремих занять в очному режимі з урахуванням особливостей окремих освітніх програм (або їхніх освітніх компонентів) за умови: наявності місць в укриттях навчальних корпусів, де планується проводити заняття, і дотримання стандартів вищої освіти.

У разі проведення окремих занять (практичних, лабораторних) в очному режимі:

  • очно заняття проводяться лише для тих, хто має таку можливість;
  • забезпечується можливість дистанційного підключення (онлайн-трансляції) до таких занять;
  • передбачаються окремі дні проведення занять в очному режимі з урахуванням безпечних умов для здобувачів вищої освіти й науково-педагогічних / педагогічних працівників.

Для здобувачів, які не мають змоги брати участь в освітньому процесі, передбачено можливість:

  •  перенесення опанування освітнього компонента на наступні семестри;
  • надання індивідуальних графіків навчання й складання семестрового контролю;
  • академічної відпустки.

Наказ «Про заходи щодо організації та здійснення освітнього процесу в осінньому семестрі 2022/2023 навчального року» наразі на погодженні.

Більше інформації — за посиланням.

Posted in Загальні новини, Науково-освітні новини | Leave a comment

Найголовніша подія вступної кампанії 2022 – старт подання електронних заяв на основі повної загальної середньої освіти!

Обирайте м. Київ, КПІ ім. Ігоря Сікорського та спеціальність вашої мрії. КПІ – це ваш перший пріоритет!

Подача заяв триватиме до 18:00 23 серпня. Списки рекомендованих за державним замовленням з’являться 29 серпня до 12:00. Детальніше про важливі дати для вступників на бакалаврат за сертифікатами ЗНО/НМТ тут. Ми вже чекаємо саме на вас!

Якщо ви ще не зареєстрували кабінет – швидше реєструйте! Просимо звернути увагу на процедуру завантаження документів та перевірити актуальність e-mail і номера телефону!
Відеогайд реєстрації кабінету вступника від МОН.
Інструкція з подання заяв в електронній формі.
• Що робити, якщо ви не можете зареєструвати електронний кабінет вступника через розбіжності чи помилки в документах.

Додаткові інструкції:
• Як написати мотиваційний лист.
• Розрахувати свій бал можна в калькуляторі конкурсного бала до КПІ ім. Ігоря Сікорського

Ми чекаємо на вас!

Posted in Загальні новини, Науково-освітні новини | Leave a comment

“Атомні” спеціальності

В Україні розпочинається вступна кампанія. Багато абітурієнтів через війну переглядають свої колишні плани і досі думають над вибором професії та вишу для навчання. Є професії, актуальні в усі часи й за будь-яких обставин. Наприклад – пов’язані з атомною енергетикою. Причому вибір і спеціальностей, яких потребує ця галузь, і вищих навчальних закладів, де їх опановують, в Україні чималий. Тож дуже рекомендуємо звернути увагу саме на «атомні» спеціальності, і викладачі вишів, в яких такі є, розповідають, чому це варто робити.

⚡️ Чому КПІ?

Київський політехнічний інститут є провідним закладом вищої освіти у підготовці фахівців для атомної енергетики. Починаючи з далекого 1985 року тут готують справжніх професіоналів. Для нас надзвичайно важливо, якою буде якість підготовки наших випускників. Це доводить і склад викладачів, і постійний розвиток «атомного» напрямку навчання, і широкі можливості для стажування не лише в Україні, але й в Європі та США. А ще дуальність освіти, потужні виробничі практики і гарантоване подальше працевлаштування.

⚡️ Чим приваблюють спеціальності, пов’язані з атомною енергетикою?

Енергетика – це основа життєдіяльності країни. Основою ж енергетики є атомна галузь. Це той напрям, який постійно розвивається та має безліч перспектив. Особливо в нинішніх реаліях. І професіонали у цій галузі матимуть не лише стабільну роботу та конкуренту заробітну плату, а також можливість долучитися до наукових розробок, які сприятимуть подальшому розвитку ядерної енергетики.

Тут студенти отримують не лише ґрунтовні теоретичні знання – вони також проходять «живу» практику на базі атомних електростанцій ДП «НАЕК «Енергоатом». А найкращим гарантується і подальше працевлаштування, про що укладаються відповідні тристоронні договори.

Для найвідповідальніших та найкмітливіших є й інший бонус – заснована Енергоатомом стипендія. Та й це не всі цікавинки. А повніше та докладніше про них розповідає декан теплоенергетичного факультету КПІ Євген Письменний

інформація оновлюється…

Posted in Загальні новини | Leave a comment

Вступна кампанія – 2022: як побудувати кар’єру в атомно-енергетичній галузі України

В українських вишах стартує вступна кампанія. Тож на часі поговорити про вибір майбутньої професії. З цієї нагоди Президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін пропонує звернути увагу на «атомні» спеціальності. І пояснює, чому це варто зробити:

⚡️ атомно-енергетична галузь є надважливою не тільки в Україні, а й в усьому світі; і це завжди розвиток високих технологій, нові проєкти та ідеї, затребуваність і постійне вдосконалення;

⚡️ з огляду на кліматичні цілі, декарбонізацію світових економік та гостру необхідність відмовитися від енергоресурсів рф атомна енергетика увійшла в епоху ренесансу, вона динамічно розвивається, будуються десятки атомних енергоблоків, і Україна не є винятком;

⚡️ все це означає, що і наша держава, і Європа, й увесь світ потребуватимуть дедалі більше фахових атомників, а їхня праця приноситиме і задоволення, і можливість гідно жити

Слідкуйте за оновленнями щодо вступної кампанії за хештегом #ЕнергоатомОсвіта в нашому телеграм-каналі

Posted in Загальні новини | Tagged , , | Leave a comment

Практиканти Київського політеха: вчимось, щоби стати частиною колективу РАЕС

На Рівненській АЕС стартувала переддипломна практика для дев’ятьох студентів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», які навчаються за спеціальностями «Атомна енергетика» і «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології».

Знайомство з атомною електростанцією розпочалося з екскурсії у навчально-тренувальному центрі, де провідний інструктор АЕС розповів майбутнім спеціалістам про діяльність підрозділу, ознайомив зі специфікою роботи на блочному щиті управління, елементами радіаційної безпеки, поводженням з радіоактивними відходами. Інструктор НТЦ РАЕС відзначив гідний рівень знань студентів, відчутну мотивацію до навчання, а також бажання працювати саме на РАЕС.

Всі студенти – вихідці з регіону розташування Рівненської АЕС, в тому числі й з її міста-супутника, і вважають атомну енергетику перспективною галуззю, а роботу на АЕС – цікавою та престижною. Студент Павло з перших днів відчув дружність колективу підприємства та високий професіоналізм працівників.

Попереду у студентів три тижні практичного навчання у цехах та підрозділах електростанції відповідно до обраної ними теми дипломної роботи: хімічному цеху, цеху радіаційної безпеки, службі аналізу безпеки, службі налагодження та випробування устаткування, навчально-тренувальному центрі. Також планується зустріч майбутніх атомників із заступником генерального директора РАЕС з персоналу.

Posted in Загальні новини, Науково-освітні новини | Leave a comment

Дистанційне навчання на платформі «Сікорський»

Кожен охочий може скористатися можливостями платформи дистанційного навчання «Сікорський», що пропонує дистанційні курси різної спрямованості у відкритому доступі.

Курси відкриті не лише для КПІшників, а й для здобувачів інших ЗВО, що під час війни не мають можливості брати участь в освітньому процесі. КПІ сприяє забезпеченню якості освітнього процесу. Сьогодні ми єдині й відкриті для всіх, хто цього потребує. Результати навчання надалі можуть бути зараховані, наприклад, як вибіркова складова (за рішенням кафедр і відповідно до «Положення про визнання в КПІ ім. Ігоря Сікорського результатів навчання, набутих у неформальній / інформальній освіті»).

Список відкритих дистанційних курсів за посиланням.

Реєстрація на обраний дистанційний курс.

Перелік відкритих дистанційних курсів повсякчас розширюється!

Науково-педагогічних працівників закликаємо сприяти здобувачам у їхньому прагненні до знань, а здобувачі можуть в асинхронному режимі й у канікулярний період проходити вибрані ними дистанційні курси.

З повагою, департамент організації освітнього процесу КПІ ім. Ігоря Сікорського

Posted in Науково-освітні новини | Leave a comment